Datové schránky jinak

Datová schránka, projekt tak zprasený, jak se na státní správu sluší a patří. Po pár odeslaných zprávách jsem si krom několika sprostých slov pomyslel, že o uživatelské přívětivosti lze mluvit jen v kondicionálu. Ale naštěstí jsem objevil řešení, které navíc umožňuje automatizovat!

Řešení naprogramovala CZNIC a jmenuje se dslib. Jde o vrstvu nad SOAP rozhraním, které datové schránky (naštěstí) mají. Je napsána v pythonu a tudíž bude fungovat všude tam, kde python je. Tzn. jak na widlích, tak na linuxu, MACu, … Mně už stačilo projekt vzít zabalit do parsovnání argumentů příkazové řádky a přikládání příloh. Výsledek je github repositář PyDatoveSchanky, kde je vše potředné.

instalace

Je potřeba mít python a pip (nástroj pro správu python balíčků, na ubuntu je to: sudo aptitude install python-pip). Pak už jen stačí nainstalovat prerekvizity a nakonec vlastní “binarky”:

sudo pip install git+git://git.nic.cz/sudsds/
sudo pip install git+git://github.com/vencax/dslib.git
sudo pip install git+git://github.com/vencax/PyDatoveSchrankyBinarky.git

použití

Pakliže si do uděláte alias:

alias poslidatovkou="sendmessage.py --username le_me --pwd secret"

pak poslání zprávy může vypadat takto: bash sendmessage.py -a ~/priznani.pdf adresaDSUradu "priznani2012" To už jde, ne?

NázoryHistorie
Samba with SQL backend ~ Feb 06 samba,sql

After long period I have finished another version of eduit project. It uses SQL database as user storage because I believe that LDAP is pain in .. Server uses libnssmysql for user SAM, but samba has its own user backend, FUUU!

Tus.IO resumable file uploads with angular ~ Jan 11 node,angular

Last week I had a special task. I had to implement file uploading. Well, you might say, what is so special about that? So, I has to be able to upload huge files (GBs) in reliable and background manner. I use angular.js for the client side so I searched for a solution that has no dependency (like JQuery).

Migration of postgres 8.4 to 9.1 ~ Nov 04 postgresstips

Yesterday I have upgraded postgress server packages on my server. It has not started anymore so I have begun searching why. The log told me that I use data created for old version of postgress. So the migration journey begun.